T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KARAMAN / MERKEZ - Anafartalar Ortaokulu

Yazar Lütfi Gülşen Okulumuzda Söyleşi Yaptı

Çocuk kitapları yazarı Lütfi GÜLŞEN, okulumuzda imza günü ve söyleşi yaptı. Öğrencilerle sohbet eden yazar, onlara öğütler verdi, okuma sevgisini anlattı.

00Yazar Lütfi Gülşen

Çocuk kitapları yazarı Lütfi GÜLŞEN, okulumuzda imza günü ve söyleşi yaptı. Öğrencilerle sohbet eden yazar, onlara öğütler verdi, okuma sevgisini anlattı. 

Lütfi GÜLŞEN´in Hayatı : Lütfi GÜLŞEN 1924 yılında Malatya´nın Tecde Köyü´nde doğdu. Çocukluğu, gençliği, liseyi bitirinceye kadar Tecde’ de geçti. 1950 yılında Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Edebiyat bölümünden mezun oldu. Muş, Erzurum, Mesudiye, Hekimhan, Doğanşehir, Malatya, İzmir gibi yurdun çeşitli yerlerinde ve Kıbrıs’ta, edebiyat öğretmenliği, idarecilik, müdürlük yaptıktan sonra, 1983’te emekliye ayrıldı.

Kaynak, İstanbul Sanat Edebiyat, Adım, Yeni Duruluk, Ana, Çalı, Kıbrıs’ta çıkan Beşparmak, Çevre, Uyarı dergilerinde, çeşitli antolojilerde şiirleri, öyküleri yayımlandı.
Ana dergisinin düzenlediği yarışmada, “Öğretmenin Türküsü”  isimli şiiri ile Ordu Mesudiye gazetesinin düzenlediği yarışmada da “Kurultayın Onuncu Yılı Destanı” isimli şiiri ödül aldı.
Şiirlerini “Sevgi Dolu Yüreğim” isimli kitapta topladı.

“Ve Maç Bitti” isimli öykü kitabı Mevlüt Kaplan Edebiyat ödülü birincisi olmuştur. (2001)

“Küçük Arkadaşım” isimli çocuk romanı basılmaya değer bulunmuştur. (2002). “Hep Özledim O Kokunu Anne” isimli Öykü kitabı ödül almıştır.

40’ın üzerinde çocuk romanı ve öykü kitabı vardır.
İl il dolaşıp,  ilköğretim okullarında düzenlediği söyleşi ve imza günlerine katılarak, çocuklara okuma sevgisini kazandırmaya çalışmaktadır.

Yayın: 06.03.2013 - Güncelleme: 06.03.2013 23:41 - Görüntülenme: 873